Yorgan Yıkama

Halı yıkama hizmetinin yanında yorgan ve battaniye temizleme hizmetinide bünyemizde bulunan yogan ve battaniye yıkama makinesinde uygun şampuanlar ve uygun devirde yıkamaya alınır. Battaniye yıkama yorgan yıkama aşamalarında kullanmış olduğumuz şampuanlar % 100 bitkisel bazlı olup kimyasal madde içermez. Yıkama işlemi bittikten sonra kurutma odasına alınıp asılır 2 veya 3 gün içerisinde teslim edilir.

Geleneksel Yorgan Yıkama Yöntemleri Ve Zorlukları

Geleneksel yorgan temizleme yöntemlerinden en önemlisi, yorganların iç kısımlarının çıkartılıp, hallaçlama ya da dövme denilen işlemler ile havalandırılmasıdır. Yorganlar, yün yorganlar, pamuk yorganlar ve elyaf yorganlar olarak ayrılmaktadır. Geleneksel yorgan çeşitlerimiz arasında, yün ve pamuk yorganlar bulunur ve genellikle, saten kaplama olarak geleneksel motifleri ile evimizin değerli eşyaları arasında yer alırlar. Üstelik yorganların iç kısımlarındaki pamukların ya da yünlerin yıkanması da temizliğin bir parçası ise bir yorganı temizlemek oldukça zahmetli bir hale gelmiş olur. Yün yorgan yıkama işlemi konusunda mutlaka bu işi profesyonel sistemleri ile gerçekleştiren bir firmadan yardım almanız gerekmektedir. Aynı durum pamuk yorgan yıkama işlemi için de gereklidir.

Buharlı Yorgan Temizleme

Buhar teknolojisi son dönemlerde dezenfeksiyon amaçlı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumdadır. Özellikle yerinde yıkama teknolojisinde en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olmakla birlikte, yorgan temizleyen firmamız tarafından etkili bir dezenfeksiyon sistemi olarak kullanılabilmektedirler. Buharla yorgan temizliği, kuru temizleme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem sırasında yüksek sıcaklık derecelerindeki buhar yorgan üzerine basınçlı bir şekilde püskürttürülür ve tüm ev tozu akarlarının bir anda ölmesi sağlanır. Bu aşamadan sonra tozların giderilmesi için yine yorgan yıkama işlemi yapılır ancak böyle bir temizlik tam anlamıyla dezenfeksiyon sağlar. Elbette aynı işlem mayt öldürücü kimyasallar tarafından da gerçekleştirilmektedir. Aynı işlem, yastık ve battaniyelere de uygulanabilir. Buharlı temizlemenin avantajlarından en önemlisi ise, lekelerin çıkartılması konusunda son derece etkili olmasıdır. Yüksek sıcaklık derecelerinden dolayı, battaniye yorgan ve yastıklarınızın zorlu yüzey lekelerini söküp atmaktadır. Kimyasal kullanımını gerektirmiyor olması ise diğer bir avantajı olmaktadır. Yerinde temizleme hizmeti ile evlerinizdeki yorganları buhar ile temizleyebilmeniz mümkündür.

VIP Yorgan Yıkama Hizmeti

Halı, yorgan, battaniye ve yastıkların yıkanması konusunda profesyonel hizmeti tercih etmenin en büyük avantajlarından biri si de VIP yorgan yıkama ya da halı yıkama hizmetleridir. VIP yıkama tam olarak eşyalarınızın evlerinizden alıp yıkandıktan sonra tekrar evlerinize teslim edildiği bir hizmet çeşididir. Hiçbir şekilde eşyalarınızı fabrikadan almanız ya da fabrikaya getirmeniz talep edilmez. Bu hizmet için ek ücret de istenmemektedir.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulamada, çalışanlar evlerinize gelmekte, kaç tane halı ya da yorgan ve battaniye ya da yastık yıkatıyorsanız, bunları özel poşet ya da ambalajlara koyarak özel araç ile fabrikaya getirmektedir. Burada gerekli muameleler ve temizlik işlemleri uygulandıktan sonra eşyalarınız yine özel olarak ambalajlanıp sizin adınıza etiketlenerek evlerinize en kısa sürede bırakılır. Eşyalarınız ambalajlar içinde bekletilmez. Çünkü bu işlem eşyaların nemlenmesine ve tüm temizlik uygulamalarının boşa gitmesine neden olabilir. Sitemizde bulunan yastık ve yorgan yıkama, perde yıkama, halı yıkama, halı tamir firmaları, kuru temizleme firmalarının tümü VIP hizmet verme kalitesine sahiptir.

Yorgan Yıkama Fiyatları

Yorgan yıkama fiyatları, yıkatmak istediğiniz yorganların özelliklerine ve ebatlarına göre değişmektedir. Ebat hacmi ve ağırlığı doğrudan etkileyen bir durum olduğundan yorganınızın kilosu arttıkça yorgan yıkama ücreti de artacaktır.

Adresinizden Yorganlarınızı Alalım Ücretsiz Servis (0541) 413 81 61