Yatak Yıkama

Yatak Yıkama insan sağlığı acısından çok önemli bir yerdedir. İnsanoğlu yaşamının yarısına yakınını yatak üstünde geçirmektedir yatakların sağlıklı ve hijyenik bir halde olması ciddi anlamda çok önemlidir. Yatak yıkama hizmeti profesyonelce yapılırsa yataklarınızın ömrü okadar uzun ve dayanıklı olur basit ve profesyonel olmayan makineler leke sökücüler ve şampuanlar yataklarınızın icerisinde kalan suyun, nemin şampuan tortusu yataklarınızın zamanla cürümesine ve yıpranmasına sebebiyet verir. İstanbul Profesyonel Halı & Koltuk Yıkama Fabrikası olarak yatak yıkama da kullanmış olduğumuz şampuanlar % 100 bitkisel bazlı olup kimyasal madde içermez. Yatak yıkama işlemi bittikten sonra 4 saat içinde kullanıma hazır hale gelir.

Evdeki Toz ve Bakteriler Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ev tozu akarları, mayt olarak da bilinen ve toz kaynaklı alerjenik hastalıkların ana nedeni olan canlı türleridir. Yaklaşık 4-5 türü bulunan bu canlıların en çok yatak, yorgan, yastık, battaniye, perde ve tüller, halılar ve pelüş oyuncaklarda bulunduğu bilinmektedir. Deriden dökülen parçacıklar, saç kılları, vücut tüyleri, ev tozu akarlarının ana beslenme kaynağını oluşturmaktadır.

Antialerjik yatak temizleme ürünleri ile buharlı yatak temizleme, profesyonel yatak yıkama uygulamaları bu yöntemler arasında bulunmaktadır. Ancak antialerjik ürünlerin sağlık açısından risk oluşturup oluşturmadığı konusunda kesin bir çalışma yapılmış değildir. Bu yüzden sonuçta içeriği kimyasal olan bu ürünleri kullanmamanız tavsiye edilir. Bunun yerine yataklarınızı yılda 1 kez olmaz üzere yıkatmalısınız.

Profesyonel Yatak Yıkamanın Hijyenik Farklı Var Mıdır?

Yataklarda kullanılan silikon sünger ya da bunun gibi destek malzemeleri, gözümüzle görebildiğimizin gözeneklerin haricinde milyonlarca gözeneğe sahip. Oldukça sıkı bir dokuya sahip olan silikon süngerler tüm bu gözeneklerinde milyonlarca toz akarını barındırıyor. Antibakteriyel yatak üretimi konusunda birçok çalışma yapılmış olsa da yatakların tamamen hijyenik kalması mümkün olmadığından dolayı mutlaka profesyonel yatak temizliğine ihtiyaç duyuluyor.

. Bu yüzden koltuklar, yataklar ve halılar mutlaka kuvvetli vakumlama sistemleri ile yıkanmalıdır. Bunun için tasarlanmış olan ve yatak yıkama yapan firmamız kullanılan özel yatak yıkama makinaları geliştirilmiştir. Yerinde yıkama işlemlerinde kullanılan bu makinalar haricinde fabrikada yatak yıkama işlemi de yapılabilmektedir. Yataklar ve koltukların yıkanmasında kullanılan ekipman, sistem ve makinalar hemen hemen aynıdır.

Yerinde Yatak Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yatak yıkama makinaları, halı yıkama makinaları ve koltuk yıkama makinaları, güçlü vakum sistemi ile çalışan makinalardır. Yerinde yatak yıkama hizmetini tercih ettiğinizde, evinize gelen çalışanlar öncelikle yatağınız kuru halde iken vakumlama işlemini gerçekleştirirler.

Buharlı Yatak Yıkama İşlemi Nedir?

Buharlı koltuk yıkama, buharlı halı yıkama işlemler, kuru temizleme işlemi olarak adlandırılsa da bu işlemin tam olarak kuru olduğu söylenememektedir. Bu işlemin amacı yüksek sıcaklık derecelerindeki buharın yatağın içlerine karşı basınçlı bir şekilde püskürtülerek tüm bakteri, mayt ve akarların ölmesini sağlanmaktır. Kısacası buharlı yatak temizliği, etkili bir dezenfeksiyon sağlama amacıyla tercih edilmektedir. Basınçlı bir şekilde püskürtülen buharın sıcaklık dereceleri genellikle yatağın dokusuna göre 120 ila 170 derece arasında değişmektedir. Bu sıcaklıklar ve yüksek basınç altında halen canlılığını devam ettiren mikrobiyal canlı sayısı yok denecek kadar az olmakla birlikte akarlar bu canlı grupları arasında yer almamaktadır. Bu sebeple gerçekten hijyenik bir temizlik arayışında iseniz, yerinde kuru temizleme firmaları ya da buharlı yatak yıkama yapan firmamız sizin için en uygun tercihler arasında olacaktır.

Yatak Temizlemede Firma Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sitemizde yer alan tedarikçi firmalar sizler için halı yıkama, yatak, yorgan ve battaniye yıkama, yorgan yıkama ve koltuk yıkama gibi konularda en iyi hizmetleri sunabilecek firmalar konusunda tavsiye alabileceğiniz aynı zamanda günlük kullanıma uygun dezenfektan ürünleri de sizler için temin edebilecek olan firmalardır.

Adresinizden Yorganlarınızı Alalım Ücretsiz Servis (0541) 413 81 61